بایگانی نوشته‌ها

روغن های گیاهی ضد پیری پوست را بشناسید

روغن های گیاهی ضد پیری پوست را بشناسید

پیری پوست به خصوص برای خانم ها یک موضوع مهم و آزاردهنده است. به هر حال اجتناب از پیری پوست دشوار است و راهکارهای متنوع و متفاوتی برای آن وجود دارد. یکی از درمان های پیری پوست استفاده از روغن های گیاهی است. در مطالعه این مقاله با انواع روغن های گیاهی برطرف کننده چین و چروک پوست آشنا می شوید.
روغن جوانه گندم معجزه ای برای زیبایی

روغن جوانه گندم معجزه ای برای زیبایی

خواص جوانه گندم به مراتب بیشتر از دانه گندم است زیرا زمانی که گندم جوانه می زند تغییرات شیمیایی زیادی در آن اتفاق می افتد و بطور قابل ملاحظه ای املاح و ویتامین های آن افزایش می یابد. روغن جوانه گندم از روغن های بسیار سبک است و از جوانه دانه های گندم به دست می آید و به دلیل مغذی بودن کاربردهای زیادی در حوزه ی سلامت و درمان دارد.
شیرینی های روغن بادام تلخ برای پوست و موی شما

شیرینی های روغن بادام تلخ برای پوست و موی شما

در این مقاله با تفاوت بین بادام تلخ و بادام شیرین و همچنین خواص روغن بادام تلخ آشنا خواهید شد. بادام تلخ به دلیل داشتن مواد سمی و خطرناک در علم پزشکی و داروسازی جایگاه ویژه ای دارد. همچنین از این روغن برای مراقبت از پوست و مو نیز استفاده می شود.
معجزه ی ویتامین C برای پوست

معجزه ی ویتامین C برای پوست

ویتامین C یکی از ویتامین های محلول در آب است که در بسیاری از سبزیجات و میوه ها وجود دارد. ویتامین C نقش زیادی در بدن دارد و برای پوست نیز بسیار مفید است. در این مقاله با تاثیراتی که ویتامین سی بر روی پوست دارد آشنا می شوید.
روغن بنفشه معجزه ای برای پوست و موی شما

روغن بنفشه معجزه ای برای پوست و موی شما

بنفشه با نام علمی violet گیاهی است علفی و پایا از تیره ی بنفشگان که در نواحی معتدل جهان یافت می شود و دارای خواص دارویی زیادی می باشد از جمله درمان سردرد، سرفه، بیماری های دهان و... همچنین تاثیرات خوبی بر روی پوست و مو می گذارد به همین دلیل در برخی کرم ها از روغن بنفشه استفاده می شود.
درباره‌ی نویسنده
دکتر منصوره شریفی، دارای مدرک دکترای تخصصی بیوتکنولوژی گیاهی از دانشگاه UPM مالزی، مدیرعامل انستیتو سلامت اندیشان زربین تحت نظارت مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد، عضو انجمن علمی گیاهان دارویی ایران، عضو کمیته تخصصی MGRC مالزی، دارنده مدرک فنی و حرفه ای کاربرد گیاهان دارویی و مراقبت و زیبایی پوست، عضو انجمن طب چینی دانشگاه UPM مالزی
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...